Wybieramy buty do crossfitu

Wymagający sport

Crossfit to dyscyplina bardzo zróżnicowana i dynamiczna – wymagająca równocześnie wysokiej intensywności i oddania się w stu procentach treningowi. Buty do crossfitu powinny być zatem odporne na zmienne i wymagające warunki treningowe – podczas trenowania crossfitu będziemy skakać, biegać, wykonywać szerokie rozkroki pod różnymi kątami. Będziemy do tego potrzebowali znakomitych butów, wysokiej jakości tak aby nie rozpadły się one podczas wykonywania ćwiczeń. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając buty crossfit? Oto kilka najważniejszych wskazówek dzięki którym uda nam się doprowadzić do zakupu odpowiednich butów.

Bezpieczne buty do Crossfitu

Buty dla osób uprawiających crossfit muszą dobrze chronić stopę i zapewnić stabilność całego stawu, ale też jednocześnie muszą być one elastyczne i oferować swobodę ruchu podczas wykonywanych ćwiczeń. Ważnymi, charakterystycznymi elementami takich butów są anatomiczne wkładki oraz antypoślizgowe podeszwy o dużej wytrzymałości na ścieranie – stopa w bucie będzie stabilna a obuwie nie będzie się ślizgać na podłożu. Dodatkowo takie buty posłużą nam przez długi okres czasu. Oczywiście wybierając buty do crossfitu trzeba też zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane, jak również konstrukcję i specjalne technologie. Szereg firm (głównie tacy giganci jak Reebok, Nike)  pracuje nad coraz nowszymi technologiami – żelowymi wkładkami, kształtem buta. W tej dyscyplinie najlepiej sprawdzają się lekkie modele, które nie obciążają naszej stopy. Takie buty zapewnią również wygodę podczas wykonywania większości dynamicznych ćwiczeń oraz tych o zmiennej intensywności. Ciężkie buty mogłyby na przykład podczas wskakiwania na skrzynię wpływać na spowalnianie tempa i ograniczenie zakresu ruchu.

 

Inwestycja jest warta

Aby dobrać odpowiednie buty należy poświęcić odrobinę czasu na znalezienie tego odpowiedniego buta. Warto również przymierzyć różnorodne modele i warianty aby dopasować do swojej stopy konkretnego buta. Taka inwestycja jest długotrwała – buty posłużą nam przez wiele lat. Dużym plusem jest modny, współczesny design. Różnorodne kolory oraz zdobienia sprawiają, że buty będzie można ubrać do codziennego chodzenia. Koszt takich butów to średnio ok. 300 złotych. Jak na inwestycję na minimum 3 lata jest to bardzo dobra cena.

Comments are closed.